Senaste nytt


- Nyheter inom industrivärlden

Thunder Laser Germany nu i Sverige!

Andrés Tiszavari står på egna ben
Sedan mars 2022 har det varit möjligt att köpa en Thunder Laser maskin i Sverige.

För er som inte känner igen mig så heter jag Andrés Tiszavari. Jag har i flera år jobbat hos Signcom med försäljning, support och service av Epilog Laser och Lotus Laser.
Nu står jag på egna ben i Alingsås och har fått glädjen att erbjuda Sverige lasermaskiner från Thunder Laser Germany!

Som ni kanske anar på namnet är dessa maskiner byggda i Tyskland. Chassin och komponenter inhandlas från Thunder Laser i Kina. Sedan byggs maskinerna i Tyskland, genomgår ett VDE test, CE-märkta och håller laserklass 1. Manual och varningsetiketter är på svenska. Alltså allt i sin ordning för svensk standard. Till och med den populära programvaran Lightburn är på svenska!

Ni är mer än välkomna att kontakta mig om ni har frågor eller vill veta mer.

Vi hörs!

Hälsningar
Andrés Tiszavari
0736 51 51 01
info@at-laser.se

SENASTE NYTT

- Nyheter inom industrivärlden
2025-12-30
ISCAR Sverige i avtal med SohlbergsÄndrade standarder för kulventiler
2025-12-26
TM-Sängar revolutionerar sängindustrin
2025-12-23
Denodo utses till Gartner-ledare 2025FPT mot Dakar 2026Palo Alto och Google stärker molnsäkerhet
2025-12-22
Hälsosammare hem och arbetsplatser i högtidstid Uthyrning av svetsmaskinerBilbatteri och tillbehörRundslipning för maskinkomponenterSouthco lanserar nya 4D-fästskruvar
2025-12-19
Scantruck satsar vidare i norra SverigeFrån oss alla, till er alla …Effektiv temperaturkontrollCognizant och Microsoft fördjupar AI-samarbeteSouthco lanserar spakstyrd kolv
call