Senaste nytt


- Nyheter inom industrivärlden

Thunder Laser Germany nu i Sverige!

Andrés Tiszavari står på egna ben
Sedan mars 2022 har det varit möjligt att köpa en Thunder Laser maskin i Sverige.

För er som inte känner igen mig så heter jag Andrés Tiszavari. Jag har i flera år jobbat hos Signcom med försäljning, support och service av Epilog Laser och Lotus Laser.
Nu står jag på egna ben i Alingsås och har fått glädjen att erbjuda Sverige lasermaskiner från Thunder Laser Germany!

Som ni kanske anar på namnet är dessa maskiner byggda i Tyskland. Chassin och komponenter inhandlas från Thunder Laser i Kina. Sedan byggs maskinerna i Tyskland, genomgår ett VDE test, CE-märkta och håller laserklass 1. Manual och varningsetiketter är på svenska. Alltså allt i sin ordning för svensk standard. Till och med den populära programvaran Lightburn är på svenska!

Ni är mer än välkomna att kontakta mig om ni har frågor eller vill veta mer.

Vi hörs!

Hälsningar
Andrés Tiszavari
0736 51 51 01
info@at-laser.se

SENASTE NYTT

- Nyheter inom industrivärlden
2026-02-28
Så bygger industrin lång­siktig konkurrenskraftVanliga misstag vid inves­tering i svetsutrustning Livsmedelsindustrins dolda risk:
2026-02-27
Öppet hus hos Scantruck i RosersbergStörre produktion kräver större laserskärmaskinerSnedskurna kugghjul för effektiv drift När hydrauliken börjar tappa prestandaLim för metall, plast och trä
2026-02-26
OEM Automatic på mässåret 2026Månadens lagermaskinMätning för hållbarhetFem funktioner i en maskinGravlund investerar i sina kunder
2026-02-25
Avancerade rörsystem och tankarSnart 20 år i samarbete med EU RobotserviceRökutsug avgörande för svetsventilationSeal Partner – En del av TeknikprodukterSoft Touch AB blir officiell Jokasafe-representant
2026-02-24
En snabb lösning när det brinner i knutarnaErgonomi för hela arbetsplatsen
call