Annons
Detaljerad sökning
Logga in
Bli medlem
Annons
Toggle navigation
notes
Logga in
search
account_balance
Företag
concierge
Förfrågan
delivery_truck_speed
Boka frakt
storefront
Köp & Sälj
approval_delegation
Erbjudanden
group_add
Jobb
newspaper
Nyheter
edit_square
Bli medlem
person
Mitt konto
diamond_shine
Besök vår webbyrå
Svenska
Engelska
newspaper
Se senaste nyheter
convert_to_text
Skicka in pressmeddelande
mark_email_read
Prenumerera på nyhetsbrev
campaign
Annonsering i nyhetsbrev
newsmode
Nyhetsbrev
account_balance
Företag
account_balance
Företag
assignment
Register A-Ö
handshake
Agenturer
contract_edit
Registrera grunduppgifter gratis
concierge
Förfrågan
delivery_truck_speed
Boka frakt
storefront
Köp & Sälj
deployed_code
Produkter
precision_manufacturing
Industrimaskiner
forklift
Truckar
front_loader
Entreprenadmaskiner
agriculture
Lantbruksmaskiner
forest
Skogsmaskiner
local_shipping
Transportfordon
gavel
Auktionsobjekt
assignment
Register A-Ö
approval_delegation
Erbjudanden
approval_delegation
Se aktuella erbjudanden
add_box
Skapa erbjudande
mark_email_read
Prenumerera på erbjudanden
group_add
Jobb
group_add
Sök jobb
assignment
Register A-Ö
newspaper
Nyheter
newspaper
Se senaste nyheter
convert_to_text
Skicka in pressmeddelande
mark_email_read
Prenumerera på nyhetsbrev
campaign
Annonsering i nyhetsbrev
newsmode
Nyhetsbrev
edit_square
Bli medlem
edit_square
Bli medlem
playlist_add_check
Funktioner när man är inloggad
auto_read_play
Referenser
person
Mitt konto
diamond_shine
Besök vår webbyrå
Svenska
Engelska
Kontakt
Bli medlem
Startsida
/
Nyheter
/
Se senaste nyheter
/
Essentra Components firar 10 år i Sverige
account_balance
Företag
concierge
Förfrågan
delivery_truck_speed
Boka frakt
storefront
Köp & Sälj
approval_delegation
Erbjudanden
group_add
Jobb
newspaper
Nyheter
edit_square
Bli medlem
person
Mitt konto
diamond_shine
Besök vår webbyrå
Svenska
Engelska
newspaper
Se senaste nyheter
convert_to_text
Skicka in pressmeddelande
mark_email_read
Prenumerera på nyhetsbrev
campaign
Annonsering i nyhetsbrev
newsmode
Nyhetsbrev
Startsida
/
Nyheter
/
Se senaste nyheter
/
Essentra Components firar 10 år i Sverige
Senaste nytt
- Nyheter inom industrivärlden
Tipsa
Essentra Components firar 10 år i Sverige
Nya hållbara material i vår tillverkning av industrikomponenter
Visa företagsinfo
Essentra Components, en ledande tillverkare och leverantör av små men viktiga komponenter och lösningar som används inom tillverkande industri världen över, har överträffat sina 2025 Scope 1 och 2 utsläppsmål och omformar sin hållbarhetsstrategi för att fokusera på att hjälpa kunder att nå sina hållbarhetsmål.
Enligt de senaste siffrorna som publicerades i årsredovisning för 2022 har Essentras tillverkningsverksamhet minskat de direkta utsläppen med 27% och utsläppsintensiteten med 35% sedan 2019. Dessa resultat överträffar deras 2025 års mål om en minskning av utsläppsintensiteten med 25%, tre år tidigare än planerat. Dessa resultat stödjer Essentras mål att nå ’Net Zero’ i sin verksamhet år 2040 och längs hela värdekedjan år 2050.
Verksamheten ligger även före i andra mål. År 2022 uppnådde 12 av Essentras tillverkningsanläggningar, vilket är dubbelt så många som föregående år, certifieringen ZWTL ’Zero Waste to Landfill’, och våra totala avfall har minskat med 25% jämfört med 2019 års nivåer, vilket gjorde att vi uppnådde målet för 2025 redan nu.
Genom att publicera sina resultat har Essentra också reviderat och utökar sin hållbarhetsstrategi över fem grundpelare: Planeten, Våra komponenter, Vår kultur, Våra samhällen och Våra kunder. För första gången sätter vi upp Scope 3-utsläppsmål som kommer att vara vetenskapsbaserade och oberoende utvärderade och granskade i linje med Science Based Targets-initiativet (SBTi). Dessa nya Scope 3-utsläppsmål kommer att stödja både Essentras egna ESG-mål men även kundernas.
Essentra förnyar också genom att använda nya, hållbara material i vår tillverkning av industrikomponenter. År 2022 slutförde företaget framgångsrikt 29 nya produkttester, och idag utgör återvunnen polymer 10,8 % av det totala använda polymermaterialet. Planen är att använda 20% återvunnet material till 2025. De flesta LPDE-produkter som tillverkas på Kidlington-anläggningen i Storbritannien använder 50% återvunnet material, och många 98%. Dessa komponentprodukter hjälper Essentras kunder att minska sina egna produktutsläpp och minimera utsläpp av växthusgaser (GHG) i sin leverantörskedja.
Essentra har också gjort framsteg inom hållbara förpackningsmaterial; alla plastförpackningar på Kidlington består av 30% återvunnet material, mot Essentras mål på 50% till 2030. Mer innovativa teknologier som återvinningsbar och biobaserad plast kommer att undersökas för att minska företagets och kundernas miljöpåverkan ytterligare.
Jennifer Spence, Head of Sustainability Strategy, säger att verksamheten har gjort exceptionella framsteg mot sina ursprungliga hållbarhetsmål: -"Vår nya hållbarhetsstrategi handlar om att revidera och utmana våra framtida åtaganden för att minska våra utsläpp, uppnå Net Zero och använda mer hållbara material i våra produktionsprocesser”, säger hon.
"Vårt mål är att minska, inte bara vårt eget miljöavtryck utan också att stödja våra kunder i att leverera sina egna hållbarhetsmål. Vi kommer att göra detta genom att fortsätta att förnya oss och ge råd om hur våra komponenter kan bidra till att utveckla en "win-win" situation för oss alla”.
2023-09-08
-
Industritorget
Kontaktinformation
Essentra Components AB
031-10 50 00
Se hemsida
Skicka e-post
Kontakter
Länkar
Filmer
Karta
LinkedIn
Skriv ut
Tipsa
Postadress
Bäckstensgatan 7
43149 Mölndal
Besöksadress
Bäckstensgatan 7
43149 Mölndal
Region
Göteborg
Västra Götalands län
Sverige
Organisationsnummer:
556915-0245
Grundat:
2012
Anställda:
57
Kontakter
Länkar
Filmer
Karta
LinkedIn
Välkommen till Essentra Components AB
Essentra Components är en global marknadsledare inom formsprutad plast, doppgjuten vinyl och metallkomponenter. Vi har funnits i över 65 år och producerar viktiga komponenter för ett stort antal branscher och tillämpningar.
Vi prioriterar att göra det enklare för våra kunder. Det är därför vi är verksamma i 29 länder och 5 kontinenter. Med varje beställning erbjuder vi en användarvänlig upplevelse tack vare våra 14 tillverkningsanläggningar, 34 distributionscenter och 40 försäljnings- och serviceställen.
Vi har över 45 000 standarddelar och ett av världens mest omfattande produktutbud, som kan skickas direkt för snabb leverans.
Vårt produktsortiment innefattar kåpor/lock och pluggar, fiber- & kabelhantering, flänsskydd, vred, handtag, knoppar, beslag, komponenter för kretskort och elektronik.
Om du konstruerar en prototyp erbjuder vi gratisprover och CAD-ritningar på våra standarddelar. För dina kundunika projekt kan vi ta fram och tillverka lösningar för dina behov, inklusive prototyper och 3D-utskrifter.
Varför Essentra Components?
Vi har expertis som tillverkare i över 65 år. Våra komponenter finns i nästan alla industriella applikationer.
Faktum är att vi löser kundernas utmaningar varje dag inom branscher som maskintillverkning, fordonsindustri, industriell elektronik, tillverkning, medicinteknik, förnybar energi, produktionsmaskiner, byggbranschen och lantbruk. Dessutom kan vi stödja många nya branscher med vårt stora produktsortiment och utbud.
Vi är ensamma om att både ha tillverkarens kompetens och flexibilitet och distributörens service och utbud. Det innebär att vi kan stödja ditt projekt med vad du än behöver, när du behöver det.
Vi gör det enkelt för dig
Vi är stolta över vår service från början till slut. Att förse våra kunder med lösningar är fokuset i allt vi gör.
Essentra Components skickliga kundteam arbetar hårt för att göra det enklare för dig att hitta rätt komponenter för ditt projekt.
Se vår YouTube-video på engelska för att se hur vi erbjuder en användarvänlig service och hjälper till att ge kunderna:
- Aktuell produkt- och distributionsinformation
- Specialistkunskap om produkter för en rad branscher och tillämpningar
- En lösningsbaserad tjänst som stöds av en specialistplattform
Välkommen att kontakta oss!
Skicka förfrågan
Relaterade sökord
AUTOMATION OCH STYRNING
,
Avståndshållare
,
Buntband
,
CAD
,
CAD 3D
,
CAD-ritningar
,
Distanser
,
Fiberhantering
,
Fästelement för paneler
,
Fästelement med stift
,
Fötter
,
Glidfötter
,
Grepp och spakar
,
Gångjärn
,
GÅNGJÄRN
,
Handtag
,
Hjul
,
Hårdvara för kretskort
,
Högtemperaturmaskering
,
Kabelhantering
,
Klämmor
,
Klämmor
,
Knoppar
,
Knoppar
,
Kraftöverföring
,
Kåpor
,
Lyftringar
,
Lås
,
Magneter
,
Muttrar och brickor
,
Möbelskydd - Transport
,
Nitar
,
Packningar
,
Pluggar
,
Reglar
,
Rör- och flänsskydd
,
Rörelsestyrning
,
Rörklämmor
,
Skruvar
,
SLANGSKYDD
,
Stänger
,
Tillbehör
,
Tätningar
,
Verktyg
,
Vibrationsdämpande komponenter
Företagets tjänster/produkter
Datorutrustning & Mjukvara
:
2D-skissverktyg
,
3D-CAD
,
3D-skisser
,
3D-visualisering
,
CAD/CAM-system
,
CAD/CAM-utbildningar
,
CAD-programvara
,
CAD-support
Elmaterial
:
AC/DC-omvandlare
,
AC-källor
,
Adaptrar
,
Apparatskåp
,
Arbetsbelysning
,
Armbågskontakter
,
Automatsäkringar
,
Batteribackup
,
Batterisystem
,
Belysning
,
Belysningsmast
,
Belysningsstyrning
,
Centraltestsystem för nödbelysning
,
DC/DC-omvandlare
,
DC-källor
,
Detektorer
,
Digitala displayer
,
Drivsystem
,
Effektbrytare
,
Elcentraler
,
Elektromagnetiska komponenter
,
Elektromekaniska komponenter
,
Elektronikkomponenter
,
Elektronikkylning
,
Elektroniska laster
,
Elfältsmätare
,
Elkablar
,
Elmaterial
,
Elmotorer
,
Elomformare
,
Elslutsbleck
,
EMI-filter
,
Exteriörarmaturer
,
Fjärrstyrsystem
,
Fjärrutlösningsenheter
,
Fläktkonvektorer
,
Fläktmotorer
,
Frekvensmätare
,
Frekvensomriktare
,
Förskruvningar
,
Gaskomponenter
,
Genomföringar
,
Glasrörssäkringar
,
Grenuttag
,
Gränslägesbrytare
,
Halvledarreläer
,
Honeycombfilter
,
Högspänningsdioder
,
Högspänningskondensatorer
,
Högspänningsreläer
,
Induktorer
,
Industridon
,
Inspektionskameror
,
Installationsslang
,
Interiörarmaturer
,
Jordfelsbrytare
,
Jordfelslarm
,
Kabelkedjor
,
Kabelstrumpor
,
Kabelsökare
,
Kabeltrummor
,
Kabelutrustning
,
Kabelvagnar
,
Kabelverktyg
,
Kabelvindor
,
Kablage
,
Kanalskenor
,
Kapslingar
,
Keypads
,
Keyswitches
,
Kiselskivor
,
Kombiskydd
,
Kondensatorer
,
Kontaktdon
,
Kontaktorer
,
Kontaktpaneler
,
Kontaktskenor
,
Kopplingsdoser
,
Kopplingslister
,
Kraftfilter
,
Kretskortsreläer
,
Laddstolpar (elbilar)
,
Lampor
,
Larmpaneler
,
Lavindioder
,
Ledningssökare
,
Ljus-/belysningsmätare
,
Lysdiodsarmaturer
,
Magnetfältsgivare
,
Magnetfältsmätare
,
Magnetkontakter
,
Magnetventiler
,
Manometer
,
Membranswitchar
,
Micro-dip
,
Mikrobrytare
,
Mikrofläktar
,
Mikrostyrkretsar
,
Mjukstartare
,
Montagelådor
,
Motorer
,
Motorkablar
,
Motorskydd
,
Mönsterkort
,
Nivådetektorer
,
Nivåvippor
,
Normkapslingar
,
Optokopplare
,
Panelmätare
,
Piezoelektriska material
,
Positionsgivare
,
Programerbara spänningsaggregat
,
Radiokommunikationsutrustning
,
Radiomanöversystem
,
Radiostyrning
,
Radiosystem
,
Reglerprodukter
,
Regulatorer
,
Reläer
,
Resistorer
,
Rörelsestyrning
,
Sensorer
,
Servomotorer
,
Shuntgrupper
,
Signalomvandlare
,
Skalskyddslösningar
,
Skarvsladdar
,
Skåpbyggnader
,
Skärmad slang
,
Sladdställ
,
Släpringsdon
,
Spiralslang
,
Stickproppar
,
Strömbanor
,
Strömställare
,
Ställdon
,
Ställverk
,
Switchade nätaggregat
,
Switchregulatorer
,
Säkringar -Säkringshållare
,
Säkringsmotstånd
,
Telefonkretsar
,
Teleskydd
,
Termostater-bimetall
,
Termosäkringar
,
Testutrustning för el
,
Tidur-elektromekaniska
,
Tidur-mekaniska
,
Transformatorer
,
Transientskydd
,
Tryckgivare
,
Trådtöjningsgivare
,
Tröga säkringar
,
Tumhjul
,
UPS system
,
Utbytbar ljuskälla
,
Uttagsdon
,
Väggboxar (elbilar)
,
Vägguttag
,
Värmeelement
,
Värmekablar
,
Åskskyddspaket
,
Överspänningsskydd
Emballage & Förpackning
:
Buntband
Produkter
:
Fästelement
,
Spik, Skruv, Nit & Fästelement
,
Tejp
,
Tejphållare
Länkar
Linkedin
Hemsida
Youtube
Linked in Essentra Components
Certifieringar
IATF 16949:2016 – ISO 14001:2015 – ISO 50001 – ISO 9001:2015
Kontakter
Mattias Ruudh
VD
(+46) (0)31 10 50 00
Skicka e-post
LinkedIn profil
Peter Sjögren
Sales & Marketing Manager
(+46) (0)31 10 50 00
Skicka e-post
Pernilla Onnheim
Marketing Coordinator
0761301842
Skicka e-post
LinkedIn profil
Nyheter med koppling till företaget
Besök oss på Underhållsmässan 2024
20
24
0
2
2
9
På Svenska Mässan den 12/3-15/3
Essentra förvärar BMP Tappi s.r.l.
20
23
0
9
2
7
Distribuerar ett omfattande sortiment av kåpor och pluggar
Essentra Components firar 10 år i Sverige
20
23
0
9
0
8
Nya hållbara material i vår tillverkning av industrikomponenter
20
23
0
5
0
5
Wixroyd blir Essentra
20
23
0
2
2
2
Essentras nya e-katalog är här!
20
23
0
1
1
6
Essentra når ny milstolpe
Filmer
Injection Moulding: How does it work? - Essentra Components
SENASTE NYTT
- Nyheter inom industrivärlden
Tipsa
Effektiva maskiner skyddar dina produkter
20
26
0
1
2
1
Säker emballering för trygg leverans
Kingston kvar bland största privata 2025
20
26
0
1
2
1
Stabil tillväxt och stark marknadsposition
Ett sportfiske-Mekka stänger
20
26
0
1
2
1
Mängder av Abu Garcia-prylar säljs på Klaravik
Lund, Malmö och Helsingborg vecka 5!
20
26
0
1
2
0
Gratis ventilationsevent med lunch ingår
Gummilösning mötte spännande förfrågan
20
26
0
1
2
0
Innovation löste unika krav
Framtidssäkrad kylning med ny CO2-kylare
20
26
0
1
2
0
Effektiv och hållbar lösning från SMC
Allt du behöver veta om absorbenter från Myrins
20
26
0
1
2
0
Myrins Industri
Gradsaxen i modern plåtbearbetning
20
26
0
1
2
0
Nyckelmaskin för precision och effektivitet
Vi deltar i expertpanel om 3D-vision
20
26
0
1
2
0
Insikter om framtidens Machine Vision
AI-utvecklingen ställer nya krav
20
26
0
1
2
0
CISO:n är nyckel till säker implementation
Knivskarp och underhållsvänlig macerator
20
26
0
1
2
0
Easy Maintenance med maximal prestanda
Svartviks Svarvteknik stärker digital närvaro
20
26
0
1
1
9
Utökar satsningen via Industritorget
MCS Hyrsystem uppdaterar webbgränssnittet
20
26
0
1
1
9
MCS Hyrsystem lanserar nyheter i sitt webbgränssnitt, MCS Online
INOMEC lagerför Waterbags
20
26
0
1
1
9
Nya året bjuder på smarta lösningar
FPT-motorer triumferar på Dakar 2026
20
26
0
1
1
9
Bevisad kraft under extrema förhållanden
Industritorget förenklar B2B-affärer
20
26
0
1
1
6
Smidigare förfrågningar mellan företag
Gaardbye Supply lanserar live produktdata feeds
20
26
0
1
1
6
Smidigare lagerstyrning med live produktdata
Kompakt radarnivågivare
20
26
0
1
1
6
För krävande miljöer
Fiberlaser
20
26
0
1
1
6
Fördelar med fiberlaser vid laserskärning
Snökedjor för tunga fordon
20
26
0
1
1
6
Silverstar för maximal drivkraft och framkomlighet
Epicals nya styrelse driver strategisk tillväxt
20
26
0
1
1
6
Teemu Salmi blir styrelseordförande
Arktisk natur formar Nuuks stadsutveckling
20
26
0
1
1
6
Hållbar arkitektur i samspel med landskapet
AWS öppnar EU-suverän molninfrastruktur
20
26
0
1
1
6
Ökad kontroll och regelefterlevnad i Europa
Industriväggar i glas
20
26
0
1
1
6
för öppna och ljusa ytor
Exotiska silikongjutgods med låg friktion
20
26
0
1
1
5
Skräddarsydd silikonlösning för medicinindustrin
Klaravik säljer fler än 24 000 entreprenadobjekt
20
26
0
1
1
5
Ökat med 30 procent på två år
Nu drar EM i handboll i gång
20
26
0
1
1
5
”Golvet är vår arbetsplats”
Allt du behöver veta om svetsglasögon
20
26
0
1
1
5
Skydd för ögonen vid svetsning
Lutningsgivare för mobila maskiner
20
26
0
1
1
4
Ingen störning, bara exakt lutning
Trygg och stabil leverantör
20
26
0
1
1
4
Emballage och träprodukter
Castrol stöttar MM Technology i Dakar
20
26
0
1
1
4
Smörjmedel för extrem multi-truck-satsning
Komplett sortiment av moderna brick slips
20
26
0
1
1
4
Stilrena accessoarer för dagens uttryck
Framtidens motorer
20
26
0
1
1
4
Så integrerar du IoT och smarta sensorer för effektiv drift
Stöd och möjligheter
20
26
0
1
1
4
Vi stöttar Fyndplatsen i Tranås
Certifierade gummilösningar för livsmedel
20
26
0
1
1
3
Säker kvalitet för krävande miljöer
Övervakning avslöjar dolda luftföroreningar
20
26
0
1
1
3
Insikt genom mätning av inomhusluft
Vattentank för industriella behov
20
26
0
1
1
3
Effektiv och hållbar vattenhantering
Skicka in pressmeddelande
Populära artiklar
Senaste veckan
Senaste månaden
Svartviks Svarvteknik stärker digital närvaro
Fiberlaser
Industritorget förenklar B2B-affärer
AI-utvecklingen ställer nya krav
Allt du behöver veta om absorbenter från Myrins
Knivskarp och underhållsvänlig macerator
Gradsaxen i modern plåtbearbetning
Lund, Malmö och Helsingborg vecka 5!
Vi deltar i expertpanel om 3D-vision
Framtidssäkrad kylning med ny CO2-kylare
Svartviks Svarvteknik stärker digital närvaro
Industritorget förenklar B2B-affärer
Fiberlaser
Därför väljer allt fler miljöanpassade trähus för framtidens boende
AI-utvecklingen ställer nya krav
Allt du behöver veta om absorbenter från Myrins
Knivskarp och underhållsvänlig macerator
Gradsaxen i modern plåtbearbetning
Lund, Malmö och Helsingborg vecka 5!
Elpolering får ökad betydelse i branscher med höga renhetskrav
AI-verktyg stärker HR:s handlingskraft
20
26
0
1
1
3
Fortinet och Nvidia i samarbete
20
26
0
1
1
3
VD accelererar mot miljardmål 2030
20
26
0
1
1
3
Fakta eller vana vid avfuktning
20
26
0
1
1
2
Därför behövs hybridtänk med kvantdatorer
20
26
0
1
1
2
Så inreder du en funktionell verkstad
20
26
0
1
1
2
Kabeltestning och certifiering
20
26
0
1
1
2
Hjullastarens livslängd
20
26
0
1
1
2
Portabel flödesmätare
20
26
0
1
1
2
Savika Kombikantvik i produktion
20
26
0
1
1
2
Driftsäkerhet i fokus:
20
26
0
1
1
2
Ny advokatbyrå etableras i Göteborg
20
26
0
1
1
2
Diskmaskin24.se slår upp portarna
20
26
0
1
1
2
Effektiv B2B-lösning för restpartier
20
26
0
1
0
9
Därför väljer allt fler miljöanpassade trähus för framtidens boende
20
26
0
1
0
9
Nytt rekord för traktorer på Klaravik
20
26
0
1
0
9
Tungaloy stärker sin gröna omställning
20
26
0
1
0
9
Ny precisionsnivå i koordinatmätning
20
26
0
1
0
9
Tre tech-trender som präglar 2026
20
26
0
1
0
9
DenaliWeld Jet 1500 serien
20
26
0
1
0
9
Industriell tillverkning med 3D-skrivare
20
26
0
1
0
8
Ett titt in i Weycors framtid
20
26
0
1
0
8
Specialanpassade EPDM-membran i volym
20
26
0
1
0
8
Stabil kommunikation i industrin
20
26
0
1
0
8
Framväxande ekonomier leder AI-utvecklingen
20
26
0
1
0
8
Minilastare som arbetsmaskin
20
26
0
1
0
7
DEUTZ stärker service i norra Sverige
20
26
0
1
0
7
Produktivitet växer när medarbetare mår bra
20
26
0
1
0
7
Ren inomhusluft avgörande i datacenter
20
26
0
1
0
7
Branschanpassade lösningar för dina behov
20
26
0
1
0
7
Ledarskapsskifte hos KNF
20
26
0
1
0
7
Kompetens och utbildning blir allt viktigare inom lagerarbete
20
26
0
1
0
6
Snäckhjul – en viktig komponent i mekanisk kraftöverföring
20
26
0
1
0
6
Elpolering får ökad betydelse i branscher med höga renhetskrav
20
26
0
1
0
6
ATEX-klassat uttagssystem för bilindustrin
20
25
1
2
3
0
2025-12-30
ISCAR Sverige i avtal med Sohlbergs
Ändrade standarder för kulventiler
2025-12-26
TM-Sängar revolutionerar sängindustrin
2025-12-23
Denodo utses till Gartner-ledare 2025
FPT mot Dakar 2026
Palo Alto och Google stärker molnsäkerhet
2025-12-22
Hälsosammare hem och arbetsplatser i högtidstid
Uthyrning av svetsmaskiner
Bilbatteri och tillbehör
Rundslipning för maskinkomponenter
Southco lanserar nya 4D-fästskruvar
2025-12-19
Scantruck satsar vidare i norra Sverige
Från oss alla, till er alla …
Effektiv temperaturkontroll
Cognizant och Microsoft fördjupar AI-samarbete
Southco lanserar spakstyrd kolv
I en komplett företagsprofil ingår
Logotyp
Kontaktuppgifter
Kontaktpersoner
Verksamhetsbeskrivning
Tjänster & Produkter
Nyheter
Filmer
Länkar: Hemsida, Facebook, Instagram, LinkedIn m.fl.
Filer (t.ex. pdf)
Agenturer
Certifieringar
Karta
Se exempel på ett tjänsteföretags profil:
Gnosjö Automatsvarvning AB
Se exempel på ett företag som säljer produkter:
AJ Produkter AB
Lagerfilsöverföring för Köp & Sälj
Gör som ex.
Gnosjö Maskin & Verktyg AB
, publicera alla
era produkter på en gång genom lagerfilsöverföring.
Ladda ner information/kravspecifikation för lagerfilsöverföring här »
Accesspaket för Köp & Sälj
Vi kan erbjuda er en färdigbyggd lösning som automatiskt skickar över produkterna till er egna hemsida, så att ni slipper lägga in dessa manuellt. Produkten som vi kallar för Accesspaket är dessutom responsiv, d.v.s. mobilanpassad, för att kunderna alltid ska kunna se era objekt på ett bra sätt.
För mer information, vänligen kontakta vår support så kan de berätta mer kring våra funktioner och vad dessa innebär.
Se ex. på
DeWi ABs hemsida
.
call
X
Välkommen att kontakta oss
Kontaktuppgifter
account_balance
Industritorget Sweden AB
call
+46 35 260 32 00
alternate_email
Skicka e-post
i
Vi finns här för dig på vardagar mellan
08:00 - 17:00
och hjälper dig att komma i kontakt med rätt person.
Gå till kontakta oss