Annons
Detaljerad sökning
Logga in
Annons
Toggle navigation
notes
Logga in
search
account_balance
Företag
concierge
Förfrågan
storefront
Köp & Sälj
approval_delegation
Erbjudanden
group_add
Jobb
newspaper
Nyheter
edit_square
Bli medlem
Mitt konto
diamond_shine
Besök vår webbyrå
Svenska
Engelska
newspaper
Se senaste nyheter
convert_to_text
Skicka in pressmeddelande
mark_email_read
Prenumerera på nyhetsbrev
campaign
Annonsering i nyhetsbrev
newsmode
Nyhetsbrev
account_balance
Företag
account_balance
Företag
assignment
Register A-Ö
handshake
Agenturer
contract_edit
Registrera grunduppgifter gratis
concierge
Förfrågan
storefront
Köp & Sälj
deployed_code
Produkter
precision_manufacturing
Industrimaskiner
forklift
Truckar
front_loader
Entreprenadmaskiner
agriculture
Lantbruksmaskiner
forest
Skogsmaskiner
local_shipping
Transportfordon
gavel
Auktionsobjekt
assignment
Register A-Ö
approval_delegation
Erbjudanden
approval_delegation
Se aktuella erbjudanden
add_box
Skapa erbjudande
mark_email_read
Prenumerera på erbjudanden
group_add
Jobb
group_add
Sök jobb
assignment
Register A-Ö
newspaper
Nyheter
newspaper
Se senaste nyheter
convert_to_text
Skicka in pressmeddelande
mark_email_read
Prenumerera på nyhetsbrev
campaign
Annonsering i nyhetsbrev
newsmode
Nyhetsbrev
edit_square
Bli medlem
edit_square
Bli medlem
playlist_add_check
Funktioner när man är inloggad
auto_read_play
Referenser
Mitt konto
diamond_shine
Besök vår webbyrå
Svenska
Engelska
account_balance
Företag
concierge
Förfrågan
storefront
Köp & Sälj
approval_delegation
Erbjudanden
group_add
Jobb
newspaper
Nyheter
edit_square
Bli medlem
Mitt konto
diamond_shine
Besök vår webbyrå
Svenska
Engelska
newspaper
Se senaste nyheter
convert_to_text
Skicka in pressmeddelande
mark_email_read
Prenumerera på nyhetsbrev
campaign
Annonsering i nyhetsbrev
newsmode
Nyhetsbrev
Senaste nytt
- Nyheter inom industrivärlden
Tipsa
Halverad energiförbrukning
Och dubblerad arbetsglädje med MUR & CPI
Visa företagsinfo
NIMO i Hova är världens största torkskåpstillverkare. De strävar ständigt efter att förbättra produktionen och bli mer hållbara. En väsentlig komponent i arbetet är DynaMates MUR-system med CPI som möjliggör att de kan mäta och analysera hela sin produktion i detalj.
Resultatet: halverad energiförbrukning, bättre arbetsmiljö, effektivare produktion och ännu mer engagerade medarbetare. Och det är bara början på deras resa tillsammans med DynaMate!
Se videon där NIMO:s medarbetare berättar om alla fördelarna de har fått tack vare implementeringen av MUR och CPI.
Utmaning
NIMO kunde inte med 100% säkerhet veta hur lång tid det tog för dem att måla deras produkter. De hade även svårt att följa upp och kartlägga vad stoppen i produktionen berodde på. De var i behov av att implementera en smidig lösning som kunde anpassas efter deras produktion, för att löpande förbättra både arbetet och processerna.
Lösning
Lösningen för NIMO blev MUR-systemet med CPI.
MUR
är ett system för automatisk insamling och mätning av stopp i produktion. Användarna kan mycket enkelt få reda på hur mycket tid de lägger på ställtid och stopp.
Det är A och O när man ska effektivisera sin produktion.
CPI är en tilläggsfunktion till vårt MUR-system som möjliggör mätning av nyttjandegraden på en conveyor, både rörelse och fyllnadsgrad. Tack vare MUR-systemets anpassningsbarhet har vi skräddarsytt en lösning där all data sammanställs utifrån NIMO:s behov.
“Du kanske tror att ett ställ tar 15 minuter, sedan mäter du med MUR och ser att det tar 45 minuter. Då har du direkt identifierat en möjlighet att effektivisera din produktion.”
Peter Hultqvist, Produktansvarig MUR, DynaMate
Resultat
NIMO har nu med hjälp av MUR-systemet genomfört över 400 mätningar, de vet nu exakt vad varje enskild detalj tar att måla. De kan även snabbt och enkelt registrera stopporsaker, hitta och åtgärda felen. Tack vare att de nu kan mäta alla väsentliga delar i deras produktion kan de förbättra flera delar av deras arbete och processer, allt från energiförbrukning till produktivitet.
“Efter installationen av MUR med CPI har vi sett otroliga effekter! Vi har halverat energiförbrukningen och det är mycket enklare att planera produktionen. Nu finns det inga gränser för vad vi kan mäta och förbättra.”
Mikael Fröjdendahl, Produktionsledare Plåt & Måleri, NIMO.
Men systemet har även haft en mycket positiv inverkan på arbetsglädjen, välmåendet och lagkänslan hos NIMO. Nyckeltalen för NIMO:s produktion är synliga för medarbetarna via TV-skärmar i produktionen, dessa uppdateras i realtid. Ett tydligt sätt för medarbetarna att samlas och gemensamt utvärdera sina processer och arbetssätt.
Tack vare informationen som visas på skärmarna har NIMO löpande kunnat anpassa och förbättra verksamheten. Exempelvis har de gått från två skift till ett, förfinat sina upphängningsprocesser och fördelat arbetsbördan på fler personer. Detta har resulterat i att de nu har betydligt färre sjukskrivningar, samtidigt som medarbetarna uppger att de känner sig mer motiverade då de hela tiden kan följa hur de ligger till i relation till uppsatta mål.
Men systemet har även haft en mycket positiv inverkan på arbetsglädjen, välmåendet och lagkänslan hos NIMO.
Nyckeltalen för NIMO:s produktion är synliga för medarbetarna via TV-skärmar i produktionen, dessa uppdateras i realtid. Ett tydligt sätt för medarbetarna att samlas och gemensamt utvärdera sina processer och arbetssätt.
Tack vare informationen som visas på skärmarna har NIMO löpande kunnat anpassa och förbättra verksamheten. Exempelvis har de gått från två skift till ett, förfinat sina upphängningsprocesser och fördelat arbetsbördan på fler personer. Detta har resulterat i att de nu har betydligt färre sjukskrivningar, samtidigt som medarbetarna uppger att de känner sig mer motiverade då de hela tiden kan följa hur de ligger till i relation till uppsatta mål. Dessutom har planeringen blivit lättare, tack vare att de kan mäta hur de ligger till kan de också lättare planera sin tid och ta en gemensam fika när utrymme finns.
“CPI är ett väldigt bra hjälpmedel för oss. Nu kan vi tydligt se brister och avgöra hur vi kan åtgärda dessa. Under arbetsdagen kan vi se hur vi uppfyller våra mål vilket både stärker engagemanget och lagkänslan”
Åsa Rang, Teamleader Måleriet, NIMO.
“Vår resa tillsammans har bara börjat!”
“Samarbetet med DynaMate kännetecknas av ett otroligt proffsigt bemötande. De har inte varit nöjda förrän vi har varit nöjda. Vår resa tillsammans har bara börjat och vi ser fram emot att upptäcka nya möjligheter med hjälp av MUR/CPI”
Mikael Fröjdendahl, Produktionsledare Plåt & Måleri, NIMO.
Visste du att..
..NIMO-verken grundades 1944 i ett litet garage i Jönköping av svetsarna Nilsson och Moberg. Idag är de världens största torkskåpstillverkade med drygt 110 anställda. Produktionen finns kvar i Sverige, närmare bestämt i Hova. Förutom torkskåp tillverkar de även även tvättbänkar, tvättlådor, kallmanglar och avfuktare samt diverse andra produkter till klädvårdsrummet.
Läs mer
Jämnare produktion och ökad nyttjandegrad med MUR
Med MUR-systemet inkopplat ökade utnyttjandegraden för FM Mattssons gjutceller från 46 procent till 73 procent på sex månader.
Läs mer
Kontakta mig
Jan Andersson
Verksamhetschef
Produktion & Underhåll, Ledningen
jan.andersson@dynamate.se
023-661 36 44
2024-01-16
-
Industritorget
Kontaktinformation
DynaMate AB
08 522 933 00
Se hemsida
Skicka e-post
Kontakter
Länkar
Filmer
Karta
LinkedIn
Skriv ut
Tipsa
Postadress
Industrivägen 21, Box 3
15121 Södertälje
Besöksadress
Tallvägen 2
15138 Södertälje
Region
Södertälje
Stockholms län
Sverige
Organisationsnummer:
556528-9286
Grundat:
1996
Anställda:
300
Kontakter
Länkar
Filmer
Karta
LinkedIn
Tillsammans utvecklar vi framtidens industri.
Systematik – Effektivisering – Modernisering
Med skräddarsydda helhetslösningar eller punktinsatser levererar vi hållbara tjänster inom underhåll, service och utveckling för industriföretag. Alltid med långsiktighet, helhetsperspektiv och din verksamhets bästa i fokus.
Vi har lång erfarenhet av att tillsammans med våra kunder utveckla och förbättra produktivitet, lönsamhet, säkerhet och arbetsmiljö.
Vi stöttar företag inom en rad olika branscher:
Verkstadsindustri
Papper/massa/sågverk
Livsmedelsindustri
Stålindustri
Energisektorn
Byggsektorn
Fastighetssektorn
Offentlig sektor
Vår historia
Verksamheten startade 2010 genom en sammanslagning av två dotterbolag och delar ur ett tredje bolag inom Scaniakoncernen. Motivet från Scanias sida var att all verksamhet som inte hade en strategisk koppling till lastbilen skulle placeras i bolaget DynaMate Industrial Services AB. Uppdraget var att skapa ett bolag som skulle bidra till att utveckla branschen runt produktions- och underhållsrelaterade tjänster.
Vid inledningen hade bolaget en stark koppling till Scania som stod för 85% av verksamheten. Idag är tjänsteportföljen bred och kan erbjudas till ett brett spektrum av kunder inom olika branscher.
Under de första åren skedde en konsolidering med syfte att renodla verksamheten utifrån rådande marknadsförutsättningar. Ett flertal förvärv genomfördes under åren 2012 till 2016 med syfte att öka attraktionsvärdet och specialisera tjänsteutbudet. En renodling och specialisering har varit centralt i bolaget för att kunna genomföra en förflyttning uppåt i värdekedjan. Under åren 2017 till 2019 har ytterligare renodling genomförts som inneburit att verksamheter sålts till kollegor i branschen.
Den nya inriktningen för DynaMate växte fram under hösten 2019 och kom då att innehålla verksamheterna Produktion & Underhåll, Automation samt Maskinservice.
Verksamheten inom DynaMate ska framåt kapitalisera på industrins redan genomförda investeringar genom att erbjuda tjänster som tar fasta på producenternas förmåga till leverans av kvalitativa produkter och som påverkar deras slutprodukt. Centralt är utveckling av specialiserade tjänster med ett hållbarhets- och digitaliseringsperspektiv utifrån varje kunds förutsättningar.
Nästa kapitel i DynaMates historia inleddes 2021 när bolaget blev en del av Enerco Group. Enerco har sedan starten 2015 etablerat sig som en innovativ partner för svensk industri och erbjuder tjänster inom teknik- och underhåll. Enercos ägarroll möjliggör för DynaMate att fortsätta utveckla verksamheten med fokus på främst Industri 4.0 och Smart Maintenance.
Skicka förfrågan
Företagets tjänster/produkter
Elektromekaniska tjänster/produkter
:
Automatikutrustningar
,
Driftansvar
,
Elautomation
,
Energikontroll
,
Ombyggnader
,
Styr och reglerteknik
,
Termografering
,
Utredningsarbeten
,
Vibrationsanalyser
Industriautomation
:
Automationssystem
,
Automationsutrustning
,
Monteringslinjer
,
Robotautomation
Konstruktion / Produktutveckling
:
Elkonstruktion
,
Konstruktion av maskiner
,
Mekanisk konstruktion
,
Plåtdetaljkonstruktion
,
Verktygskonstruktion
Maskinreparationer
:
Elservice/reparation
,
Hydraulisk service/reparation
,
Maskinflyttning
,
Maskinmontage
,
Mekanisk service/reparation
,
Renoveringar
,
Underhållsservice
Maskintillverkning
:
Maskintillverkning & konstruktion
Service, reparation & underhåll
:
Service, Reparation & Underhåll
Tillståndskontroll & Kontrollmätning
:
Fixturmätning
,
Vibrationsmätning
Verktygstillverkning
:
Dragverktyg
,
Fixturer
,
Följdverktyg
,
Prototyp/modelltillverkning
,
Stansverktyg
Länkar
Bearbetning på ett helt nytt sätt med hjälp av en robot!
Totalentreprenad - Inneklimat för framtiden
LEAN Management
Certifieringar
ISO 14001:2015 – ISO 9001:2015 – SS-EN 1090-1 – SS-EN ISO 3834-2
Kontakter
David Almér
Platschef Eskilstuna
070-683 09 04
Skicka e-post
Lars Davidsson
Platschef Värnamo
070-595 38 25
Skicka e-post
Håkan Johnsson
Platschef Södertälje
08-522 933 44
Skicka e-post
Petra Israelsson
Marknadsansvarig
+46 72 236 6698
Skicka e-post
Nyheter med koppling till företaget
DynaMate får Tillväxtcertifikat tredje året
20
25
0
4
0
9
UC uppmärksammar stark nordisk tillväxt
Robot ger effektivare produktion
20
25
0
2
0
6
Bättre arbetsmiljö hos Gafs Kartong
Produktutveckling av unikt skidskyttevapen
20
24
1
2
0
9
Till juniorer
20
24
0
9
1
2
Optimera din industri med realtidsmätning
20
24
0
6
2
6
Inga maskiner är för stora för oss
20
24
0
6
2
4
Installation av MiR600 hos Weland Plastic
20
24
0
5
3
0
Nytillverkning av 77 år gammal reservdel
20
24
0
5
2
2
Hos DynaMate är mätskalorna i trygga händer
20
24
0
5
0
7
Låt oss integrera
20
24
0
4
2
4
Vill du framtidssäkra din produktion?
20
24
0
4
2
3
Reality Capture
20
24
0
4
2
2
Mekanisk delrenovering
20
24
0
3
0
1
Att mäta stopptider och nyttjandegrad i realtid
20
24
0
2
1
5
Välkommen till Cobot Roadshow i Värnamo
20
24
0
2
1
3
Välkomnar Reality Capture till DynaMate-familjen
20
24
0
1
1
6
Halverad energiförbrukning
20
23
1
2
2
7
Nordiskt Tillväxtcertifikat från UC
20
23
1
2
2
0
Öppet hus för framtidens industri!
20
23
1
2
0
7
Framtidssäkra din produktion med kollaborativ robot
20
23
1
1
1
6
Renovering av 2800 kg tung svarvspindel
Filmer
Maximera din produktion med MUR I DynaMate
SENASTE NYTT
- Nyheter inom industrivärlden
Tipsa
S3N från Datasensing imponerar
20
25
1
0
1
0
Kompakt sensor som levererar hög precision
Processventilation – funktion och betydelse
20
25
1
0
1
0
Avlägsna luftföroreningar direkt vid källan
WTS är nu ML-godkänd truckutbildning
20
25
1
0
1
0
Säkra utbildningar och hög instruktörskompetens
Kundunika kapslingar
20
25
1
0
1
0
Från ide till färdig lösning
Plantvision och Xertified i nytt partnerskap
20
25
1
0
1
0
Tillsammans stärker de cybersäkerheten i industrin
Flügger vänder färghinken upp och ner
20
25
1
0
1
0
Ny strategi skakar om och förnyar arbetet
Küblers RAD51-serie säkrar precision och drift
20
25
1
0
1
0
Tillförlitliga sensorer för mätning och detektering
Håltagningsverktyg från Cembre
20
25
1
0
0
9
Perfekt håltagning i rostfritt stål, stål, glasfiber och plast
WEG får guld av EcoVadis igen
20
25
1
0
0
9
Andra året i rad med toppbetyg
En jätte på rull
20
25
1
0
0
9
Europas längsta husvagn letar ny campingplats
Andningsskydd för svetsning
20
25
1
0
0
9
En guide till rätt skydd
Var tionde marknadsförare använder AI i smyg
20
25
1
0
0
9
Brittisk studie avslöjar dold AI i marknadsföring
Återvunna PP-rör en nyhet på Vatten 2025
20
25
1
0
0
9
Fokus på hållbara lösningar för framtidens VA-system
Mindre än en månad kvar
20
25
1
0
0
8
Hämta din kostnadsfria biljett
Inspodagen 2025 samlar teknik och inspiration
20
25
1
0
0
8
En mötesplats för idéer, innovation och framtid
Biobränsle minskar sjöfartens klimatavtryck
20
25
1
0
0
8
Hållbart alternativ för framtidens transporter
Mandatum investerar i datakonsulten Epical
20
25
1
0
0
8
Satsningen stärker Epicals tillväxt inom data och AI
Rekordmånga nyheter från TYRI Lights
20
25
1
0
0
7
Varför just nu?
Flussintegrerat lod
20
25
1
0
0
7
En banbrytande metod för renare och effektivare lödning
Justersåg med stort justerbord, inkl. ritssåg
20
25
1
0
0
7
Kraftfull precision för stora arbetsstycken
Maskiner sålda för en halv miljard
20
25
1
0
0
7
Bästa månaden någonsin för Klaravik
Välj rätt temperaturgivare för din applikation
20
25
1
0
0
7
Standard eller kundanpassat – alltid optimal mätning
Happiness at Work sedan 1975
20
25
1
0
0
7
50 år av smarta lösningar för bättre arbetsplatser
Hållbarhet genomsyrar både material och design
20
25
1
0
0
7
Alfa Lavals nya kontor byggs med cirkularitet i fokus
FPT laddar inför Agritechnica 2025
20
25
1
0
0
7
Visar framtidens teknik för hållbart jordbruk
Perfekta mejl, osynliga bedrägerier
20
25
1
0
0
7
GenAI driver nästa generations nätfiskeattacker
Plastbearbetning med precision
20
25
1
0
0
6
Totalpartner från prototyp till volymproduktion
Experterna listar åtgärder mot ransomware
20
25
1
0
0
6
Så kan företag minska risken effektivt
AI tar större roll i mötesrummet
20
25
1
0
0
6
Fler och mer avancerade arbetsuppgifter
Växjöföretag lyfter fram hållbara studentinsatser
20
25
1
0
0
3
Studenter vid Linnéuniversitetet prisas för cirkulär ekonomi
Smarta företag satsar på luftkvalitet
20
25
1
0
0
3
Mätning driver effektivitet, hälsa och tillväxt
Smart Signaling 50
20
25
1
0
0
3
Varningsljus för en smartare industri
Lemo lanserar ruggade Optima D-kontakter
20
25
1
0
0
3
Miniatyrserie för krävande, verksamhetskritiska system
Omsorg om personalen driver Motonets tillväxt
20
25
1
0
0
3
Snabbväxande kedja satsar på medarbetarna
Regler och riktlinjer för arbete över 2 meter
20
25
1
0
0
2
Viktiga regler och riktlinjer att hålla koll på
Laser Components visar framtidens optoteknik
20
25
1
0
0
2
Visar framtidens innovationer på Optics & Photonics
Ny maskin presenteras i Düsseldorf
20
25
1
0
0
2
Biesse visar Explora Multi Pro på K2025
Skicka in pressmeddelande
Populära artiklar
Senaste veckan
Senaste månaden
S3N från Datasensing imponerar
Processventilation – funktion och betydelse
Mandatum investerar i datakonsulten Epical
Välj rätt temperaturgivare för din applikation
Håltagningsverktyg från Cembre
Återvunna PP-rör en nyhet på Vatten 2025
Experterna listar åtgärder mot ransomware
Plastbearbetning med precision
AI tar större roll i mötesrummet
En jätte på rull
Växjöföretag lyfter fram hållbara studentinsatser
Regler och riktlinjer för arbete över 2 meter
Unika “Lantbruks-Lisa” återvänder till Eskilstuna
MP Creative Metal firar 100 cooling units
Energimätning och elkvalitetsanalys
Teknikprodukter fortsätter sitt hållbarhetsarbete
Industritorget lanserar version 1.1
Fiberlasermaskiner från Bodor laser
CFM-PC Gångjärn med integrerad elkabel
Teleskopskenor i rostfritt stål från KIPP
WEG:s IE4-motorer sätter ny hållbar standard
20
25
1
0
0
2
Frekvensomriktare ger effektivare processer
20
25
1
0
0
2
Cato Networks lanserar säkert webbläsartillägg
20
25
1
0
0
2
Eftermarknad driver hållbarare fastigheter
20
25
1
0
0
2
MP Creative Metal firar 100 cooling units
20
25
1
0
0
1
OilQuick fortsätter kampen mot bröstcancer
20
25
1
0
0
1
Vi tar hela sortimentet till kunden
20
25
1
0
0
1
Happiness at work
20
25
1
0
0
1
Silikon löser utmaningar med värmeledning
20
25
1
0
0
1
Seco satsar på verktygsrekonditionering
20
25
1
0
0
1
Samarbeten ger målare bättre resultat
20
25
1
0
0
1
Snäckskruvar
20
25
0
9
3
0
Tillförlitlighets och underhållsbedömningar
20
25
0
9
3
0
TIG-svetsning
20
25
0
9
3
0
Unika “Lantbruks-Lisa” återvänder till Eskilstuna
20
25
0
9
3
0
Cellplastskärare och tillbehör
20
25
0
9
3
0
Generatordelar
20
25
0
9
3
0
Effektiv flödesmätning
20
25
0
9
3
0
Kantvikmaskiner från Savika
20
25
0
9
3
0
Energimätning och elkvalitetsanalys
20
25
0
9
3
0
Svenskar satsar mer på drömbadrummet
20
25
0
9
3
0
Skotta säkert
20
25
0
9
2
9
Pallutdrag förenklar plock och lagerhantering
20
25
0
9
2
9
Andningsskydd
20
25
0
9
2
9
Professionell service på tubvärmeväxlare
20
25
0
9
2
9
Växellådor i entreprenadmaskiner
20
25
0
9
2
9
Xiaomi tar Mijia-hushållsapparater till Sverige
20
25
0
9
2
9
Industritorget lanserar version 1.1
20
25
0
9
2
6
PR No3 förenklar upplinjering av laser
20
25
0
9
2
6
Fördelen med Yaskawas frekvensomriktare
20
25
0
9
2
6
HMS Networks Automotive TechDay 2025
20
25
0
9
2
6
NIS2 och DORA
20
25
0
9
2
6
Fästelement
20
25
0
9
2
6
Dell lanserar nyheter för privata moln
20
25
0
9
2
6
Xiaomi lanserar ny generation AIoT-produkter
20
25
0
9
2
6
2025-09-26
Så pratade branschen golv
2025-09-25
WEG lanserar lösning för batterilagring
Nu är det nära
ISCAR Sverige utser två nya regionchefer
Första Makor Next XL installerad i Tibro
Xiaomi Introducerar Xiaomi 15T-serien
2025-09-24
Realtidsdata gör HVAC-system mer intelligenta
Loxeal – Ett smartare val!
OEM Automatic effektiviserar solvärmesystem
Lär känna gänget på Computer Vision
Elpolering
2025-09-23
Teknikprodukter fortsätter sitt hållbarhetsarbete
Teleskopskenor i rostfritt stål från KIPP
CFM-PC Gångjärn med integrerad elkabel
Dematek satsar på tjänster för traverskranar
Svetsfog
2025-09-22
Allt för konferenser
Gaardbye Supply släpper ny Filterfleece-broschyr
Dendro Lift prisas för trucklyften DSS2
EMC-provning
Belano lanserar Matilda
I en komplett företagsprofil ingår
Logotyp
Kontaktuppgifter
Kontaktpersoner
Verksamhetsbeskrivning
Tjänster & Produkter
Nyheter
Filmer
Länkar: Hemsida, Facebook, Instagram, LinkedIn m.fl.
Filer (t.ex. pdf)
Agenturer
Certifieringar
Karta
Se exempel på ett tjänsteföretags profil:
Gnosjö Automatsvarvning AB
Se exempel på ett företag som säljer produkter:
AJ Produkter AB
Lagerfilsöverföring för Köp & Sälj
Gör som ex.
Gnosjö Maskin & Verktyg AB
, publicera alla
era produkter på en gång genom lagerfilsöverföring.
Ladda ner information/kravspecifikation för lagerfilsöverföring här »
Accesspaket för Köp & Sälj
Vi kan erbjuda er en färdigbyggd lösning som automatiskt skickar över produkterna till er egna hemsida, så att ni slipper lägga in dessa manuellt. Produkten som vi kallar för Accesspaket är dessutom responsiv, d.v.s. mobilanpassad, för att kunderna alltid ska kunna se era objekt på ett bra sätt.
För mer information, vänligen kontakta vår support så kan de berätta mer kring våra funktioner och vad dessa innebär.
Se ex. på
DeWi ABs hemsida
.