Senaste nytt


- Nyheter inom industrivärlden

Komatsu introducerar 2D-lasersystem

På IMC2.0-bandschaktare
Nu kan du få 2D-lasersystem på Komatsu bandschaktare

Komatsu är stolta över att introducera 2D-lasersystemet för iMC2.0- bandschaktare, designat för att överträffa dina förväntningar och revolutionera ditt arbetsflöde. Denna stödjer oavbruten drift vid arbete inomhus eller på platser där GNSS-signalen är av låg kvalitet.

iMC2.0- bandschaktare med 2D-laserlösning krävs beroende på specifika arbetsplatsförhållanden och introduceras som ett alternativ som kan väljas utifrån kundens arbetsplatsförhållanden.

D51 / D61 / D71
iMC2.0 2D-laserlösningen finns nu att beställa för bandschaktare som levereras från Komatsu och som ett kit för maskiner som redan är i drift.

Kontakta din närmaste återförsäljare för mer info.

SENASTE NYTT

- Nyheter inom industrivärlden
2025-10-30
Zoom och NVIDIA i nytt AI-samarbetePlats för både tillväxt och gemenskap
2025-10-29
OEM Automatic till Elmia Subcontractor 2025Borra bättre, snabbare och smartareFärg, form och gemenskapMirakelbilen säljs i originalskickMinimässa i Kalmar
2025-10-28
Ny leverans till Merx Svenska ABMaximera livslängden på dina kabelinstallationerVad är en rotationslaser?Fortinet lanserar första EPD för brandväggarFamiljeföretag firar resa genom generationer
2025-10-27
Bitcoin i näringslivetSå förbättrar du inomhusluftenEn effektiv dag på lagretHMS Networks lanserar Anybus Atlas2 PlusAI-hoten ökar – kunskapsbristen består
2025-10-26
5 bästa tipsen vid bygge av ny tälthall