Senaste nytt


- Nyheter inom industrivärlden

Komatsu introducerar 2D-lasersystem

På IMC2.0-bandschaktare
Nu kan du få 2D-lasersystem på Komatsu bandschaktare

Komatsu är stolta över att introducera 2D-lasersystemet för iMC2.0- bandschaktare, designat för att överträffa dina förväntningar och revolutionera ditt arbetsflöde. Denna stödjer oavbruten drift vid arbete inomhus eller på platser där GNSS-signalen är av låg kvalitet.

iMC2.0- bandschaktare med 2D-laserlösning krävs beroende på specifika arbetsplatsförhållanden och introduceras som ett alternativ som kan väljas utifrån kundens arbetsplatsförhållanden.

D51 / D61 / D71
iMC2.0 2D-laserlösningen finns nu att beställa för bandschaktare som levereras från Komatsu och som ett kit för maskiner som redan är i drift.

Kontakta din närmaste återförsäljare för mer info.

SENASTE NYTT

- Nyheter inom industrivärlden
2026-01-28
LVT-golv anpassat för nordiska miljöer
2026-01-27
Livsmedelsgodkända silikonprototyperHär ligger de dolda energibesparingarna
2026-01-26
Ny eldriven timmersåg för professionell sågningLyftbordTrivsel som gör skillnadVi presenterar HibouAir ControlHubSilikonlister
2026-01-23
Fladderputsmaskin OSS 200 för effektiv ytfinishNu lanseras nya Millenium!Planering och schemalä­ggning för stabilare driftSärskild ställningsutbildningOEM Automatic i inter­nationell expertpanel
2026-01-22
Starkt samarbete för kompromisslös kvalitetEn arbetsmiljö utan faropiktogramEn hitmaskin till saluCastrol och LION Smart samarbetarUtforska potentialen hos moderna gaffeltruckar
call