Filterpatron - HF-64/71-SS125-1-KS-SOE
 (exkl. moms)
Finansiering delivery_truck_speedBoka frakt
Ny/Begagnad: Ny
Kategori: Övrigt
Filtersystem
Produkter
Referensnr: 76730
Upplagd: 2026-05-14
Freddie Ourø Gaardbye
Företagsägare
Beskrivning
Svensk beskrivning saknas, se beskrivning på danska nedan.
Filterpatron HF-64/71-SS125-1-KS-SOE – 125 µm, metaltrådsnet Filterpatron HF-64/71-SS125-1-KS-SOE fra ScandiFILTER er designet til effektiv fjernelse af partikler ned til 125 mikrometer i industrielle væskesystemer. Den robuste konstruktion i metaltrådsnet sikrer lang levetid og pålidelig drift under krævende forhold. Længde: 71 mm Indvendig diameter: Ø19 mm (3/4" BSP) Udvendig diameter: Ø64 mm Filtreringsgrad: 125 mikrometer Materiale: Metaltrådsnet Åbningstype: SOE (Single Open End) O-Ring: NBR Maks. differenstryk: 1 bar Kompatibilitet: DMG MORI (U51527A01) + Daikin (SP3167-3 + SP31673) Oprindelsesland: Tyskland Leveringstid ved restordre: ca. 3 uger Fordele ved filterpatronen: Effektiv fjernelse af partikler ned til 125 µm Høj filtreringskapacitet med lavt trykfald Robust konstruktion sikrer lang levetid Egnet til en bred vifte af industrielle applikationer Ideel til anvendelser, hvor præcis filtrering og høj pålidelighed er afgørende.